JWDS #3 – Nie ubezpieczaj towarów

PRZEJDŹ DO FILMIKU NA YOUTUBE TUTAJ

Jak Wybrać Dobrego Spedytora (fragment webinaru cz.3) – NIE UBEZPIECZAJ TOWARU, NIE UBEZPIECZAJ TOWARU, NIE UBEZPIECZAJ TOWARU.

To może w końcu jak dziecko postąpisz na opak i go ubezpieczysz?!  Klienci inwestują kupę kasy w partię towarów do przewiezienia od 100 000 do 200 000 czy nawet 300 000 złotych w towar w jednym kontenerze, który jest przecież przedmiotem obrotu handlowego.

W końcu na jego kupnie czy sprzedaży zarabiają oni pieniądze.

Zanim do tego dojdzie, to jednak towar musimy przewieźć z miejsca A do miejsca B i to najlepiej w dobrym stanie. Czasami nawet pomiędzy miejscami dostarczenia i odbioru mamy do czynienia z przeładunkami, transportem drogowym, morskim, które same w sobie są narażone na dziesiątki różnych zagrożeń.

Tak prawdę mówiąc, dla mnie jak handlujesz na rynku międzynarodowym to możesz nie ubezpieczać towarów, bo po co? Tylko nie wiem czy tego aby na pewno chcesz. Jednakże jeżeli zależy Ci na tym, aby nie mieć problemów z płynnością na transakcji jak wiatry źle zawieją to … Obejrzyj filmik i sam zdecyduj jaki wariant ubezpieczenia wybrać.

Spedytor tutaj oferując ubezpieczenie działa w interesie klientów.

#ubezpieczajtowar #ubezpieczeniecargo #polisacargo #niedużykoszt #dużebezpieczeństwo #cashflow #sleepwell

Autor: Dawid Wardin

Pracuję z firmami branży TSL. Ułatwiam im rozwiązywanie problemów - biznesowych / sprzedażowych / strategicznych - poprzez współpracę z zespołem. Daję im wskazówki jak działać, oni działają i to działa. Dzięki temu łatwiej rozwijają się w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *