fbpx

INTERIM MANAGEMENT

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu firmy na co dzień?
Zmagasz się z wdrażaniem zmian, prowadzeniem zespołu, planowaniem?

Najmij człowieka, który pomoże Tobie dokonać zmiany.

Czym jest INTERIM MANAGEMENT?

Aby wdrożyć zmiany w firmie, trzeba najpierw je dobrze zaplanować, następnie przygotować do nich zespół, dać metody i narzędzia, stworzyć środowisko. Kolejnym krokiem jest już wprowadzanie nowych rzeczy w rzeczywistość. Konsekwentnie, wytrwale. Ciągle motywując ludzi, korygując rzeczy, które nie idą po myśli, idąc w zaplanowanym kierunku.

Czasami, aby dobrze opracować plan działania, przygotować zespół, prowadzić go potrzeba umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Nie zawsze mamy to w głowie dostępne od ręki. 

Zatrudniać dyrektora czy managera na stałe? No dobrze, tylko jak znaleźć kogoś, kto by przyszedł do nas do firmy i zainicjował zmiany? Czy ma on odpowiednie podejście do ludzi? Jakie ma wartości? Na co stawia w biznesie? Ile takiemu człowiekowi trzeba zapłacić i to jeszcze brutto? A co jak nie wyjdzie? Ile wyniesie nas sama prowizja za headhuntera, który w naszym imieniu będzie szukał takiego człowieka?

Rozwiązaniem jest interim management – czasowe zarządzanie zmierzające do wprowadzenia określonych rezultatów przez określoną osobę. Nie musisz już starać się zatrudniać kompetentnych ludzi na stałe. W końcu chodzi o wyniki.

Dawid jako interim manager w Twojej firmie
Korzyści ze współpracy

  • Dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania i wprowadzania zmian oraz prowadzenia zespołów w transporcie i spedycji – od stworzenia profilu i strategii firmy po nakreślenie ról, odpowiedzialności, wskaźników i raportów
  • Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zespołów w różnych organizacjach oraz w pracy z dziesiątkami zespołów na rynku, pozawala szybko dokonać oceny możliwości i kierunków dalszego rozwoju dla zespołu
  • Dostęp dla Twojego zespołu do najlepszych praktyk rynkowych i sprawdzonych narzędzi 24/7 – bieżące wsparcie w rozwiązywaniu problemów operacyjnych i handlowych, w tym w osiąganiu ich celów indywidualnych
  • Nastawienie na wyniki i określoną zmianę, które wcześniej zdefiniujemy
  • Motywacja Twojego zespołu do działania – zarówno zespołowo jak i indywidualnie  – i od pozytywnej strony i od strony dyscyplinowania
  • Czasowe oraz długofalowe możliwości współpracy – aż do rezultatu lub do rezultatów i utrzymania
  • Relatywnie niskie koszty interim managementu w porównaniu do zatrudnienia dyrektora czy managera na stałe
  • Wspólna praca nad kontekstem firmy, jej strategią, projektami
  • Praca oparta na entuzjazmie i z empatią

Pytania i odpowiedzi

Aby dać dostęp do rozwiązań dla Twojej firmy nie ograniczam się do kwestii geograficznych. 95% pracy ma miejsce online – czyli inicjujemy spotkania, tworzymy wspólnie narzędzia, prowadzimy zebrania, rozmowy wykorzystując do tego komputer i zooma dla całego zespołu. Dzięki czemu zespół również uczy się efektywności i koncetracji na działaniach i wynikach.

Pracujemy w oparciu o stworzenie strategii, planów, wdrożenia planów w życie firmy, motywację i przygotowanie zespołu przez regularne i bieżące spotkania i wspólną pracę.

Forma pozwala  również znacznie zaoszczędzić na kosztach – np. dojazdów, noclegów, relokacji.

Każdy zespół jest inny. Zbudowany jest z różnych jednostek, niejednokrotnie też indywiduów. Działa i funkcjonuje w oparciu o jakieś wartości i wizję mniej lub bardziej przejrzystą. 

W zależności od celów zmiany, jej formy, kompetencji i nastawienia ludzi w firmie tyle zajmować będzie wspólna praca.

W moim doświadczeniu niektóre zespoły potrafią wprowadzać zmiany w organizacji swojej pracy i rezultatach w ciągu 1-2 miesięcy inne potrzebują koło 6 miesięcy. Pod warunkiem tego, że konsekwentnie ma miejsce praca nad nimi.

Głównie jest to praca z rynkiem – czyli odbiorcami usług transportu i spedycji.

Zaczynając od zdefiniowania strategii handlowej na najbliższe lata, przez plany sprzedażowe, zbudowanie kompetencji i nastawienia osób działających handlowo. Po ciągłą motywację do działania i wspieranie w bieżących problemach i ich rozwiązywaniu.

Czasami również jest to praca u podstaw – zdefiniowanie standardów obsługi klientów, nauczenie podstaw komunikacji, uporządkowanie działań czy procesów w firmie aby móc iść dalej.

Kontaktujesz się ze mną i rozmawiamy o tym, co chcesz wdrożyć, zmienić, nad czym potrzebujesz popracować lub gdzie masz obszary, w których nie czujesz się kompetentny i potrzebujesz wsparcia. 

Następnie przygotowuję wstępne założenia, na bazie których będziemy współpracować. Tak abyśmy mieli plan ramowy wspólnej pracy na kolejne miesiące. 

Finalnie podpisujemy umowę i zaczynamy pracę z zespołem (który oczywiście uprzednio wcześniej poinformujemy).

Następnie ma miejsce bieżąca praca operacyjna w firmie, w regularnej komunikacji, realizacji wspólnych zadań. 

Napisz już teraz i skontaktuj się

Być może myślisz nad zmianami? A może już próbowałeś i coś zawiodło?
Na pewno zawsze warto mieć dodatkowe, profesjonalne wsparcie i oparcie w prowadzeniu firmy.

tel. 502 948 482 / mail: interim@dawidwardin.pl

Administratorem danych na stronie jest
WARDIN CONSULTING
Siedziba: 80-365 Gdańsk, ul. Lęborska 3 B / 28 B
NIP: 958-150-04-23 | REGON: 365 308 063
KRAJOWY REJESTR USŁUG SZKOLENIOWYCH: 2.22/00179/2019
Dane kontaktowe: szkolenia@dawidwardin.pl | Tel. 502 948 482
www.dawidwardin.pl

Pamiętaj - śledź moje Social Media

Bądź na bieżąco z artykułami, filmami i wydarzeniami

RUSZYŁA SPRZEDAŻ
Zamów już teraz branżowy podręcznik
STAWKA TO ZA MAŁO

TRWA PROMOCJA - NIE CZEKAJ